• O nas

• Szkoła Branżowa I stopnia Specjalna TPD w Warszawie

•

Jesteśmy nową, istniejącą od 2020 roku, aczkolwiek dynamicznie rozwijającą się Szkołą (mamy w planach utworzenie kolejnych kierunków oraz Szkoły Branżowej II stopnia). Naszą główną misją jest kształcenie uczniów oraz przygotowanie ich do pracyw wybranym zawodzie.

Znajdujemy się na terenie Ośrodka TPD Helenów, w otulinie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Malownicze otoczenie zapewnia uczniom nie tylko korzystne warunki do nauki, ale jest to również idealne miejsce do odpoczynku i rekreacji. Na terenie znajdują się:

• basen rehabilitacyjny – w ramach którego uczniowie mogą korzystać na lekcjach wychowania fizycznego,
          • internat,
          • fizjoterapia – profesjonalnie wyposażone sale rehabilitacyjne, siłownia, sala SI,
          • gabinety specjalistyczne (m.in. logopedyczne, psychologiczne),
          • hipoterapia,
          • wielofunkcyjne boisko,
          • plac zabaw,
          • mini-ZOO (w którym można spotkać m.in. alpaki oraz kangury).

Uczniami naszej szkoły jest młodzież z normą intelektualną lub niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, posiadająca orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Nauka odbywa się w kameralnych, pięcioosobowych klasach. W każdej klasie zatrudnione są osoby na stanowisku Pomocy Nauczyciela.

Podczas zajęć wykorzystywane są nowoczesne pomoce dydaktyczne (m.in. tablica multimedialna, robot Photon). Zajęcia praktyczne realizowane są w profesjonalnie wyposażonej pracowni gastronomicznej, pokojach internatu oraz pobliskich hotelach (m.in. Hotel DoubleTree by Hilton). Nauczyciele w czasie lekcji skupiają się na umiejętności wykorzystania przez uczniów wiedzy teoretycznej w praktyce. Młodzież podczas wszystkich zajęć rozwija swoje zainteresowania i pasje, wykonując doświadczenia, biorąc udział w wycieczkach, warsztatach, konkursach i zawodach sportowych, rozwijając jednocześnie umiejętności społeczne oraz samodzielność. Bardzo chętnie udzielają się także w środowisku lokalnym, uczestniczą w zbiórkach oraz akcjach charytatywnych, biorą udział w zewnętrznych programach i projektach.

Nasza kadra to wykwalifikowani specjaliści z doświadczeniem i pasją, którzy nieustannie rozwijają swój warsztat pracy i umiejętności, uczestnicząc w różnego rodzaju formach doskonalenia zawodowego. Nauczyciele posiadają pełne kompetencje do pracy na zatrudnionych stanowiskach. Wśród nich znajdują się osoby, które posiadają również wykształcenie oraz doświadczenie z zakresu doradztwa zawodowego, coachingu, dietetyki, terapii uzależnień, fizjoterapii, Integracji Sensorycznej, socjoterapii, resocjalizacji i mediacji, terapii pedagogicznej, arteterapii, muzykoterapii, bajkoterapii, Treningu Umiejętności Społecznych, Mindfullnes, alpakoterapii, rolnictwa oraz ogrodnictwa.

Uczniowie naszej szkoły mogą korzystać ze Specjalnego Ośrodka Wychowawczego TPD "Helenów" zapewniającego opiekę w trybie dziennym lub całodobowym (funkcja świetlicy lub internatu), gdzie dodatkowo mogą być objęci zajęciami dofinansowanymi ze środków PFRON.