• Męskie klimaty :)

• Grunt to porządek! Chłopcy z klasy 1G i 1H, z pomocą pana Michała, składają wielką skrzynię na akcesoria sportowe.

• Klasa 1H i serwis.

• Środowy serwis - obsługa kelnerska wraz z czynnościami towarzyszącymi przy obsłudze gościa na sali konsumenckiej.

• ORDER UŚMIECHU

• 12 października 2022 r. odbyło się uroczyste wręczenie "ORDERU UŚMIECHU" p. Zbigniewowi Drzewieckiemu - Dyrektorowi Centrum Rehabilitacji, Edukacji i Opieki TPD "HELENÓW".

Podczas uroczystości nasi uczniowie byli odpowiedzialni za powitanie oraz oprowadzenie gości, a także część artystyczną.

• ZIELONA SZKOŁA

• W dniach 26.09-7.10.2022 uczniowie klas drugich uczestniczyli w wyjeździe na Zieloną Szkołę do Serocka. Wycieczka była zorganizowana wspólnie z Zespołem Szkół Specjalnych nr 89 w Warszawie.

Podczas wyjazdu uczniowie wykonywali przede wszystkim praktyczne czynności, przygotowujące ich do pracy w zawodzie. Oprócz tego uczestniczyli w lekcjach ogólnokształcących w pobliskiej szkole, a także integrowali się wspólnie zwiedzając, biorąc udział w zajęciach sportowych na siłowni oraz świeżym powietrzu, a także świetnie się bawiąc przy ogniskach oraz na dyskotekach.

• ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

• Drodzy Uczniowie,

serdecznie zapraszamy na rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023, które odbędzie się w czwartek 1 września 2022r.

Klasy pierwsze: godzina 11:00

Klasy drugie: godzina 12:00

Spotkamy się z wychowawcami w salach dydaktycznych.

• KONKURS!

• UWAGA! UWAGA!

Szkoła Branżowa I stopnia TPD bierze udział w konkursie „COOLSCHOOL”. Głosować można na stronie: https://coolpack.com.pl/glosowanie (żeby łatwiej było nas znaleźć, można skorzystać z lupki i wpisać hasło „branżowa”).

Głos można oddawać raz dziennie, aż do 14 sierpnia, więc nie zapomnijcie codziennie wejść w link i kliknąć „serduszko” przy naszej Szkole!

Wygrywa tylko jedna szkoła z każdego województwa. Z mazowieckiego zgłosiło się ich najwięcej, więc prosimy o mobilizację :)

Zwycięzcy otrzymają tytuł Cool Szkoły oraz pakiet nagród:

- kącik chillu z pufami i kostkami do siedzienia,

- głośniki JBL,

- webinar z psychologiem dla Rodziców,

- paka przyborów plastycznych.

Oprócz tego 30 szkół z największą liczbą głosów zakwalifikuje się do kolejnego etapu konkursu „Kilometry kreatywności” i będzie miała szansę na dodatkową nagrodę – pełną niespodzianek szafę kreatywności.

Bardzo prosimy wszystkich o rozesłanie wiadomości do jak największej ilości osób. Wspólnie damy radę!

• JASTRZĘBIA GÓRA - LIPIEC 2022

• ​​​​​​2 lipca nasi uczniowie wyjechali do Ośrodka Rehabilitacyjno-Wypoczynkowego TPD w Jastrzębiej Górze. Przez najbliższy miesiąc będą w nim pracować, zdobywając jednocześnie doświadczenie w zawodzie Pracownika pomocniczego obsługi hotelowej.

Idealne połączenie - praca, wypoczynek, zdobycie doświadczenia, wynagrodzenie za ciężką pracę oraz piękne widoki.

• 100-lecie HELENOWA

• 1 kwietnia 2022r. odbyła się uroczystość z okazji 100-lecia ośrodka TPD "Helenów", na którą ucznowie Szkoły Branżowej przygotowali poczęstunek oraz wykonywali zadania związane z obsługą gości.